Styrelseledamöter sökes

07 November 2017
Är du eller någon du känner vår nästa styrelseledamot?

Alla vi som tränar på Friskis&Svettis är medlemmar i en förening där verksamheten till allra största del drivs av ideella krafter alltså ledare, instruktörer och värdar som ägnar sin fritid åt att vi alla ska kunna träna, mötas och ha kul i lokalen i Rollsbo. En förening har också en styrelse, så även vår förening.

Valberedningen arbetar med att ta fram förslag på nya ledamöter. I mars har vi årsmöte där alla medlemmar är hjärtligt välkomna och det är vid detta tillfälle vi väljer nya styrelseledamöter.

Friskis&Svettis Kungälv/Ale är en fantastisk förening som vuxit stort de senaste åren och fått många nya medlemmar och funktionärer. Styrelsen är en viktig del i arbetet och nu söker vi några nya krafter som vill vara med och påverka vår förening och jobba mot nya mål.

Valberedningen som idag består av Håkan, Gunnar och Marita, ser fram emot att höra från dig som är intresserad eller kanske har någon kandidat att nominera. Ring eller maila enligt nedan:

Håkan Hambeson, 0730-87 84 06 eller hakan.hambeson@kungalv.se
Gunnar Bodmar, 0704-01 21 22 eller gunnar.bodmar@hem.utfors.se
Marita Hollstig, 0739-02 31 94 eller marita.hollstig@volvo.com